ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13163323
*
nr 1316 3323
Spegel
Ek, "Rosita", Fröseke, 116x34 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 mars 2020
kl 20:39:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/3 15:25:34
1
100 kr
29/3 19:18:19
2
250 kr
30/3 14:27:03
3
250 kr
30/3 14:27:03
2
250 kr (Budbetjänt)
30/3 20:20:12
4
350 kr
30/3 20:25:15
2
450 kr
30/3 20:27:07
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fröseke spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1316 3323
Spegel
Ek, "Rosita", Fröseke, 116x34 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/3 15:25:34 | 1 | 100 kr |
29/3 19:18:19 | 2 | 250 kr |
30/3 14:27:03 | 3 | 250 kr |
30/3 14:27:03 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
30/3 20:20:12 | 4 | 350 kr |
30/3 20:25:15 | 2 | 450 kr |
30/3 20:27:07 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fröseke spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27